Millisele meediumile pilt printida?

Fotoinstallatsioon erinevatest paberitest ja lõuenditest
Fotoinstallatsioon erinevatest paberitest ja lõuenditest

Enim levinud küsimus, millisele paberile või lõuendile sobib üks või teine pilt? Kas äkki sobiks hoopis paspartuuga raami või raam klaasiga jne. Oleme harjunud, et pilt paberil on matt või läikiv ja sama käib ka lõuendite kohta. Reaalsus aga hoopis selline, et igapäevaselt on kasutuses pabereid vähemalt nelja erinevat tüüpi nagu ka lõuendeid. Tegelikkuses on meediumi valik oluliselt laiem.

Meediumi valiku määrab suures osas pilt ise. Igapäevane küsimus ja vahest on päris huvitav alustada päeva “panustega”, milline meedium ja lahendus täna ruulib? Tegelikult on heaks vastuseks sellistele küsimustele see kui näed ise oma silmaga kuidas üks või teine lahendus välja näeb. Võimalusel tasub alati kohale tulla ja oma silmaga näha erinevusi, kuidas üks ja sama pilt erinevatel materjalidel välja näeb. Näidispildid selleks tehaksegi, eriti oluline on seda teha enne näituste tööde printimist!

Üks tähtis asi veel, kui suur peaks pilt olema mida ei rõhuks ümbritsev keskkond või vastupidi, et pilt ei upuks seinal ja ei tunduks üksiku seinatäitena?

“Elavad pildid” aitab sind selles küsimuses, tule kohale ja näed erinevaid võimalusi ja lahendusi. Kohapeal mitmed erinevad näidised ja lahendused, nii et tule aga julgelt kohale, aitame hea nõuga, et lõpptulemus oleks tõesti ilus ja pakuks pikaks ajaks rõõmu ja ilu silmale ja hingele.